Kuidas valida endale sobiv toode

Enne raseerimist vajab nahk pehmendamist. Selleks võib kasutada habemeajamiskreemi või habemeajamisseepi.Raseerimine ei ole kunst ning järgnevad lihtsad nõuanded abistavad Sind seda veel paremini tegema. 

Veidi niisked karvad hoiavad rohkem püsti ja neid on oluliselt lihtsam raseerida.
Nahk peab olema piisavalt vahuga kaetud, et tera saaks võimalikult lähedalt lõigata aga samas ei vigastaks nahka. Lisaks tekib õrn naha koorimise efekt. Selline koorimine (naha pealmise kihi eemaldamine) on väga kasulik ja oluline, sest sellega eemaldate surnud naharakud ja puhastate poore. 

Vahupintsleid on kolme tüüpi: mägra karvadest, sea harjastest ja sünteetilistest karvadest. Sea harjastest vahupintsel on kõige karmimate karvadega, kuid seda ei saa võrrelda mägra karvadest pintsliga, sest see on pehmem ja pikema kasutusajaga.

Kvaliteedi järgi jaotatakse mägra karvadest pintsleid kolme erinevasse kategooriasse: pure badger, best badger ja kõrgema karvakvaliteediga super badger või silvertip.
Pintsli karva kvaliteet ja pehmusaste oleneb sellest, millisest märga kehapiirkonnast on karvad lõigatud. Vahupintslid on erinvas mõõdus.  
Kui valid liiga väikse pintsli, ei kata see näonahka piisavas koguses vahuga. Valides liiga suure pintsli, võib juhtuda, et vaht satub suhu või ninna. Vahupintslile peab jääma piisavalt vahtu raseeritava piirkonna katmiseks.

Nagu ka muudel toodetel on vahupintslitel omad eliittooted. Neist tuntuim kaubamärk kannab nime "Simpson", mis valmistatakse ka väärispuidust või elevandi luust. Enne esmakordset kasutamist tuleb vahupintsli karvu leotada kuumas vees. Esimesel paaril korral lõhnab pintsel "märja koera" järgi. Lõhna saad eemaldada, pestes pintslit näiteks tavalise seebiga- siiski ei maksa unustada, et eripärane lõhn käib raseerimistraditsioonide juurde.

 

Tulles tagasi naha ettevalmistuse juurde enne raseerimist, tuleb ära märkida, et sellisel kujul raseerimise puhul ei saa kasutada tavalisi tooteid. Tavaliselt ei taga need soovitud tulemust. 

Habemeajamisseep: kõige parem on lahustada seepi suures tassis. Kalla ära üleliigne vesi. Vahupintsel peab olema niiske (koputa pintslit mõned korrad vastu tassi). Selleks, et tassis olev seep läheks vahtu, liiguta pintslit selles mõned korrad ringjate liigutustega. Esialgu on vaht ebaühtlase tekstuuriga (suured mullid) ning vahustamist tuleb jätkata kuni vaht on ühtlane (väiksed mullid).
Vaht peab teie näol natukene läikima ning seda peab olema nii paks kiht, et nahk ei oleks nähtav.

Habemeajamiskreem: raseerimiskreem koos pintsliga on habemeajamis valdkonna Rollis-Royce. Kreemid on hinnaklassilt kallimad, kuid neid peetakse muudest vahenditest efektiivsemateks ning neid ei ole vaja kasutada igapäevaselt. Reeglina on kreemid saadaval tuubides ja mandlipähkli suurune kogus on rohkem kui piisav üheks raseerimiskorraks.

Kreemid on aromaatsed, väga niisutavad ning ülimalt heade määrimisomadustega. Raseerimiskreemi vahustatakse pintsliga peo peal. "Soojema vahu" saamiseks võib kasutada ka kaussi lisades sellesse veidi kuuma vett. Veega lahutatud kreem on veel paremini vahutav ja niisutav ning seda saab nahale kanda sama lihtsalt kui habemeajamisseepi. Vahtu tuleb nahale kanda ringjate liigutustega nii, et nahk oleks ühtlaselt kaetud. Peale raseerimist ära pese pintslit vaid lase see lihtsalt voolava veel alt läbi- nii kestab vahupintsel kauem.

Parfumer.ee

© 2015 Parfumer.ee (Sector Networks OÜ) | info@parfumer.ee
maksekeskus visa mastercard